Murat BOZKURT Kimdir?

X

Prof. Dr. Murat Bozkurt 1969 da Erzurum ‘da doğdu.
Prof. Dr. Murat Bozkurt Ankara Üniversitesinde Tıp Fakültesi Eğitimini tamamladıktan sonra Ortopedi ve Travmatoloji İhtisas eğitimine Ankara Doktor Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastenesinde Başladı.
Ankara Dr Muhittin İlker Acil yardım ve travmatoloji hastanesinde başladı.

Murat Bozkurt 1988 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji İhtisas Eğitimini Tamamladı.
1999 Yılında Danimarka Aarhus Üniversitesinde Ortopedi araştırma laboratuvarında Biyomekanik çalışmalar yaptı. Ayrıca yine aynı üniversitenin Omuz, dirsek ve Ayak Ayak bileği bölümlerinde klinik çalışmalarda bulunup yoğun ameliyat programına katıldı.

Murat Bozkurt Türkiye ‘ye döndükten sonra 2000 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesinde Uzaman doktor olarak çalışmaya başladı.
Murat Bozkurt 2002 yılında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğine Başasistan olarak atandı.
Bu dönemden itibaren eklem cerrahisi ile ilgili olarak yurt dışında değişik merkezlerde bulundu. 2005 yılında yapılan sınavı başarı ile tamalayarak “Ortopedi ve Travmatoloji Doçenti” ünvanını aldı.

Murat bozkurt aynı yıl Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. ortopedi ve Travmatoloji klinik şefi oldu. Bu dönem içerisnde eklem cerrahisi ile ilgili yoğun bir poliklinik, klinik ve Ameliyat çalışması yaptı. 2009-2010 yılları arasında Ankara Etlik Araştırma ve İHtisas Hastanesinde Bahekimlik görevi yaptı.
Burada da Kıkırdak nakli cerrahisi ameliyatı, Diz Kalça, Omuz ve Ayak bileği eklemlerinde artroskopik ve protez ameliyatları yaptı.

Murat Bozkurt 2010 Yılında Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesinden Profesörlük ünvanını aldı. Murat Bozkurt 2010 yılı aralık ayında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastenesinde Başhekim olarak atandı.

2010-2012 Yılları arasında başhekimlik görevini tamamlayan Bozkurt Şu anda Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji İdari ve Eğitim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

sizden gelenler

yorumlarınızı bırakmak için facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.